CENTRUM MEDYCZNE

 

Zapraszamy na BEZPŁATNE badanie kolonoskopowe w ramach Programu Przesiewowego dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego.

Rak jelita grubego jest drugim co częstości nowotworem złośliwym w Polsce, zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Charakteryzuje się dużą dynamiką wzrostu zachorowalności, co jest spowodowane głownie współczesną dietą z małą zawartością błonnika, otyłością i siedzącym trybem życia. Jednocześnie rak jelita grubego jest chorobą rozwijającą się przez długi okres czasu. Dodatkowo wystąpienie raka jelita grubego poprzedza zazwyczaj pojawienie się polipów gruczolakowych w jelicie grubym. Niestety okres ten jest całkowicie bezobjawowy. Jedyną możliwością wykrycia polipów i wczesnych postaci raka jest przesiewowe badanie kolonoskopowe.


Wykrycie i usunięcie gruczolaków jelita grubego podczas kolonoskopii znacznie redukuje możliwość zachorowania na raka jelita grubego a wykrycie jego wczesnych postaci zwiększa istotnie szanse na całkowite wyleczenie.
Dlatego niezmiernie ważnym jest wykonanie w odpowiednim wieku przesiewowego badania kolonoskopowego.

Do badań kwalifikują się:

  • wszystkie osoby w wieku 50 – 65 lat bez objawów raka jelita grubego
  • osoby w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego
  • osoby w wieku 25–65 lat pochodzące z rodziny HNPCC lub FAP. W tym przypadku konieczne jest skierowanie (potwierdzenie) z Poradni Genetycznej.

Do badań nie kwalifikujemy osób, które miały badanie w ciągu ostatnich 10 lat !

W ramach Programu zapewniamy:

        1. Bezpłatne badanie kolonoskopowe diagnostyczne
        2. Bezpłatne pobranie wycinków i usunięcie wszystkich polipów poniżej 10 mm
        3. Bezpłatne badanie histopatologiczne pobranych wycinków i usuniętych polipów
        4. Bezpłatnie preparatu służące do oczyszczenia jelita przed badaniem
        5. Bezpłatną sedację ( znieczulenie) w czasie badania

Badania kolonoskopowe w naszym Ośrodku wykonywane są przez bardzo doświadczonych lekarzy, specjalistów chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej, posiadających Certyfikaty Endoskopowe Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego i Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Do badania nie jest konieczne skierowanie. Osoby spełniające kryteria kwalifikacji do Programu wypełniają ankietę, na podstawie której kwalifikujemy pacjenta do badania. Ankietę należy dostarczyć do Rejestracji osobiście, listownie, e-mailem luf faksem. Pracownik Rejestracji skontaktuje się z Państwem telefonicznie, udzieli szczegółowych informacji na temat przygotowania do badania i ustali dogodny termin badania.

REJESTRACJA:

  • Poniedziałek –Piątek 08.00-20.00
  • tel/fax 146240043,
  • tel kom. 609877677,
  • e-mail: centrum@eskulap.tarnow.pl

Ankieta – do pobrania TUTAJ
Opis przygotowania do badania – do pobrania TUTAJ
Opis kolonoskopii i znieczulenia – do pobrania TUTAJ